عکاسی تبلیغاتی

عکاسی تبلیغاتی یکی از مهمترین عناصر برای کمپین‌های تبلیغاتی و بازاریابی به‌شمار می‌رود. به طور کلی گرفتن عکس برای استفاده در تبلیغات و بازاریابی و دستیابی به فروش بیشتر را عکاسی تبلیغاتی می‌گویند.


عکاسی تبلیغاتی یکی از روش‌های بسیار موثر در فروش و تبلیغ محصولات مختلف است. اگر برای محصولاتی که تولید می‌کنید به دنبال روش‌های نوین بازاریابی و تبلیغات هستید، باید بدانید که همه چیز از یک عکس تبلیغاتی موثر شروع می‌شود.

شما با عکاسی تبلیغاتی می‌توانید مخاطبان هدف را به وارد شدن به فرایند خرید تشویق نمایید. در واقع هدف از عکاسی تبلیغاتی نشان دادن مزیت‌‌هایی است که مشتریان شما با خرید از محصولاتتان بدست می‌آورند. این دستاوردها می‌تواند با یک عکس تبلیغاتی از محصول که به صورت خلاقانه و با ایده‌های جدید گرفته شده باشد، به صورت کامل به مخاطبان منتقل شود.

هر چه ایده‌های شما برای عکاسی تبلیغاتی پیرامون دستاوردها و مزیت‌های محصول برای مشتری باشد، میزان موفقیت عکس تبلیغاتی شما بیشتر خواهد شد. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 هدف از عکاسی تبلیغاتی چیست؟

حتماً متوجه اهمیت عکاسی تبلیغاتی شده‌اید. این بخش از هنر عکاسان به توضیح و پرزنت محصولات مختلف می‌پردازد. شما نیز به عنوان کارفرما یا تولید کننده به عکس تبلیغاتی موثر نیاز خواهید داشت. عکاسی تبلیغاتی، مهمترین هدفی را که دنبال می کند این است که بتواند ویژگی های محصول را به نمایش بگذارد.

برای شروع پروسه تبلیغات در مورد محصولات خود، هم اکنون با مشاوران ما تماس بگیرید.

ممکن است با یک عکس تبلیغاتی موثر از محصولات خود بتوانید فروشی فوق العاده را تجربه نمایید. بر اساس آمار، مخاطبان محصولات شما نیازمند نقطة کانونی در عکس تبلیغاتی از محصول شما هستند. طراحان پارسه تلاش می‌کنند تا با ایده‌پردازی و خلاقیت بتوانند نقطه کانونی موثری را برای ماندگاری در ذهن مخاطبان احتمالی شما ایجاد کنند.

ایجاد نقاط کانونی یا همان مناطق مورد توجه مخاطبان در عکس تبلیغاتی به یک نیاز در دنیای امروزه تبدیل شده است. شما به عنوان تولید کننده به دنبال فروش بیشتر هستید. ما نیز در کنار شماییم تا با استفاده از تجربیات خود بتوانیم محصولات شما را به گونه ای پرزنت نماییم که مخاطبان شما آن را برای همیشه در ذهن داشته باشند.

عکاسی تبلیغاتی را از کجا باید آغاز کنیم؟

کاری که می‌بایست انجام شود این است که یک پیام تبلیغاتی واضح و روشن برای محصول مورد نظر تعریف شود. بنابراین به عنوان تولید کننده، تمام اطلاعات فنی محصولات را در اختیار تیم طراحی طراحان پارسه قرار دهید. ما در اتاق فکر خود تمامی ایده‌ها برای خلق یک پیام تبلیغاتی موثر را بررسی و بر اساس نیازها و سلایق رفتاری مشتریان احتمالی شما آن‌ها را بهینه سازی می‌کنیم و در نهایت عکسی از محصول شما را ارائه خواهیم کرد که در آن مزیتی که به مشتریان خود می‌دهید کاملاً مشخص باشد. مردم بیشتر به دنبال این هستند که به وضوح ببینند چه دستاوردی با خرید محصولات شما خواهند داشت.

توسعه کسب و کار با عکاسی تبلیغاتی

گاهی اوقات یک عکس تبلیغاتی صرفاً به پرزنت و معرفی یک محصول نمی‌پردازد. ممکن است یک عکس تبلیغاتی در مورد مجموعه‌ای از خدمات یک شرکت صحبت کند. شما برای توسعه کسب و کارتان نیز می‌توانید با مشاوران طراحان پارسه صحبت کنید.

ما قصد داریم تا با استفاده از ابزارهای روز جهان و تجربیات سال‌های گذشته خود تا توسعه کسب و کار شما، همراه شما باشیم. اگر شما نیز قصد توسعه و گسترش کار خود را دارید باید بدانید که عکاسی تبلیغاتی یکی از موثرترین روش‌ها برای افزایش تقاضا در بازار شماست.

برای این منظور کافی است که لیستی از خدماتی که ارائه می‌کنید را به طراحان و مشاوران ما ارائه نمایید. ما کمپین تبلیغاتی موثری را برای شما ایجاد می‌کنیم که در آن به مخاطبان و جامعه هدف مشتریان شما وسعت بیشتری ببخشیم.

ایجاد کنجکاوی در مخاطبان با عکاسی تبلیغاتی

 یکی از روش‌های جالب برای تاثیرگذاری بیشتر در عکاسی تبلیغاتی این است که برای مخاطبان خود سوالی هدفمند ایجاد نماییم. اگر این کنجکاوی به‌گونه‌ای هدفمند و خلاقانه صورت پذیرد، این مخاطبان شما هستند که برای جواب سوال خود به دنبال شما می‌آیند. ما هم همین را می‌خواهیم. دقیقاً قصد از تشکیل کمپین موثر تبلیغاتی این است که مشتریان احتمالی با خلق سوالی در ذهنشان، برند شما را پیگیری و فالو نمایند. اگر این اتفاق رخ دهد، خیال شما از بابت فروش و توسعه کارتان راحت خواهد بود. همچنین خلق چالش‌های جدید برای مخاطبان و ایجاد کنجکاوی در آن‌ها، وفاداری آنان به برند شما را نیز بیشتر خواهد کرد.

یادتان باشد ایجاد مشتریان جدید برای برند شما خیلی سخت نیست. نکته‌ای که وجود دارد این است که چطور با خلق یک چالش جدید، مشتریان شما تبدیل به مشتریان وفادار خواهند شد.

 نکات مهم در عکاسی تبلیغاتی

عکاسان و همکاران محترم در ابتدا باید بدانید که از چه محصولی با چه ویژگی‌هایی، عکس تبلیغاتی تهیه می‌کنید. شما به عنوان یک عکاس تبلیغاتی می‌بایست همانند تولید کننده آن محصول، بازار جامعه مخاطبان را بشناسید، ویژگی‌های محصول را بدانید و در ذهن شما کاملاً مشخص باشد که هدف متعالی محصول مورد نظر برای مخاطب خاص آن چیست؟

اگر این اطلاعات را داشته باشید، ایده‌ها یکی پس از دیگری به ذهنتان خواهند رسید و در نتیجه محصول شما که همان عکس تبلیغاتی است، پر محتواتر خواهد شد. شما می‌بایست در مورد محصول با فریم عکسی که می‌گیرید، صحبت کنید. مخاطبان هدف شما هر روزه با تعداد زیادی عکس تبلیغاتی مشابه روبرو می‌شوند که در میان آن‌ها فقط به دنبال خلاقیت و نوآوری هستند. اگر با خلاقیت عکاسی تبلیغاتی را دنبال کنید، مطمئناً نتیجه کار فوق العاده خواهد بود.

بنابراین اولین کاری که می‌بایست انجام دهید این است که بازار هدف محصولی که قرار است از آن عکس تبلیغاتی تهیه نمایید، را بشناسید.

برای مثال می‌خواهید از یک مانتو، عکس تبلیغاتی تهیه نمایید. اگر صرفاً یک عکس صنعتی از محصول مورد نظر داشته باشید، فقط محصول را به مشتری معرفی کرده‌اید. ولی اگر خوشحالی و رضایت را در چهره مدل تبلیغاتی ایجاد کنید و در عکس تبلیغاتی این رضایت را به مشتری نشان دهید، به هدف زده‌اید.

عکس تبلیغاتی شما می‌تواند یک عکس پاناروما از یک منظره باشد که برای یک آژانس مسافرتی گرفته‌اید، یا اینکه عکس تبلیغاتی در مورد یک خودکار منحصر به فرد. در واقع شما باید تفاوت‌های محصولات مورد نظر با محصولات دیگر را متمایز نمایید و در عکس بگنجانید.

ثبت ایده‌ها در عکاسی از محصولات

از آنجایی که شما برای تولید یک عکس تبلیغاتی نیاز به ایده‌های فراوانی دارید، پیشنهاد می‌دهیم ایده‌های خود را ثبت نمایید. ثبت ایده‌ها از سردرگمی شما برای تولید محصول نهایی جلوگیری می‌کند. حتماً در خاطر داشته باشید که می‌بایست با تولید کننده محصول جلسات متعددی در جهت شناخت محصول داشته باشید.

از تولید کنندگان بخواهید در مورد محصولاتشان و نقاط متمایز کننده آن‌ها با شما صحبت کنند. دقت داشته باشید عکاسی تبلیغاتی فرایندی است که با داشتن اطلاعات صحیح از محصول و ایده پردازی در جهت رفع نیازهای مشتریان احتمالی، شکل می‌گیرد. بنابراین از ایده‌پردازی نترسید. هر ایده جدید می‌تواند معمایی بزرگ را حل کند. اگر محدودیت‌های ذهنی خود را کنار بگذارید، موفق خواهید شد بهترین عکس تبلیغاتی دنیا را تولید نمایید.

در خاطر داشته باشید ایده‌های شما می‌بایست تبدیل به یک پوستر بزرگ شود که قابلیت اکران روی بیلبوردهای تبلیغاتی شهر را داشته باشد. بنابراین از عرض عکس تبلیغاتی نهایت استفاده را ببرید. هر چه بتوانید به عکسی که تهیه می‌کنید عرض بدهید، می‌توانید مشتریان بیشتری را برای خرید محصول تشویق نمایید. یادتان باشد موفق‌ترین ایده‌ها در عکاسی تبلیغاتی از ساده‌ترین ایده‌ها شکل گرفته است. بنابراین این شمایید که موظف هستید عکسی تهیه نمایید تا بتواند ذهن مخاطبان هدف را درگیر نماید. طراحان پارسه با در نظر گرفتن کوچکترین جزئیات ممکن سعی می‌کند پروژه‌ای را در کمپین تبلیغاتی شما ارائه نماید که به جذب مخاطبان و مشتریان احتمالی بیشتر منجر شود.

 از عکاسی تبلیغاتی در بیلبوردها، پوسترها، بروشورها، کاتالوگ‌ها، کارت‌های ویزیت، تراکت‌ها، رپورتاژ آگهی‌ها، مجلات، مطبوعات و بسیاری از موارد تبلیغاتی دیگر استفاده می‌شود.

اهداف اصلی عکاسی تبلیغاتی

فروش محصول: عکاسی تبلیغاتی موثر می‌تواند در فروش یک محصول تاثیر بسزایی بگذارد. گرفتن عکس‌های باکیفیت و واضح و یا فوکوس بر خاصیتی ویژه از محصول، برجسته کردن موضوعی خاص در حین عکاسی و... همگی از جمله مواردی است که به فروش هرچه بیشتر محصول کمک می‌کند.

معرفی کسب و کار: شما می‌توانید برای معرفی کسب و کار خود و بیان هرچیزی پیرامون آن از عکاسی تبلیغاتی استفاده کنید.

مواردی که در عکاسی تبلیغاتی بهتر است به آن‌ها توجه کنید

یک پیام تبلیغاتی مشخص کنید.

عکاس تبلیغاتی حرفه‌ای و گرافیست متخصص در گروه تبلیغاتی خود داشته باشید.

از آتلیه و مدل مناسب برای انجام عکاسی تبلیغاتی استفاده کنید.

 

عکاسی تبلیغاتی ازجمله تخصص‌های گروه عکاسان طراحان پارسه است که با کادری مجرب  آماده انجام عکاسی تبلیغاتی شماست.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عکاسی تبلیغاتی با شماره تلفن۸۸۹۵۰۱۳۰ تماس بگیرید.