طراحی ست اداری

اگر که شما دارای کسب و کار هستید قطعا در رابطه با طراحی ست اداری مطالب بسیاری شنیده‌اید. طراحی ست اداری یکی از ضرورت‌های هر کسب و کار یا برندی است که در آن مشغول به کار هستید. شما به واسطه طراحی هویت کسب و کار خود را در ذهن سایر افراد تثبیت می‌کنید. هر اندازه در طراحی ست اداری حساسیت بیشتری به خرج دهید، برند شما موفق‌تر و حرفه‌ای‌تر عمل خواهد کرد.

طراحی ست اداری به معنای طراحی اوراق اداری شرکت است. این اوراق در واقع هویت و شناسنامه یک شرکت به شمار می‌روند به همین خاطر در طراحی باید نهایت حساسیت را به خرج دهید.


چرا طراحی ست اداری ضروری است؟

طراحی ست اداری معرف هویت شرکت شما است. در واقع به واسطه طراحی، شما شناسنامه خود را طراحی کرده‌اید که این شناسنامه نمایانگر هویت شما خواهد بود. هر اندازه که در طراحی ست اداری حساسیت بیشتری به خرج دهید، موفقیت کسب و کار شما بیشتر خواهد بود.

ست اداری به عنوان نمادی از شرکت شما در مکان‌هایی که شما حضور ندارید معرفی کننده برند و خدمات است. به همین جهت هر اندازه که این طراحی حرفه‌ای‌تر باشد، جلوه کسب و کار شما حرفه‌ای‌تر خواهد بود. در نتیجه به هیچ وجه به ست اداری به عنوان هزینه یا به عنوان مسئله‌ای که ضروری نیست نگاه نکنید.

طراحی ست اداری یکی از ضرورت‌های کسب و کار به شمار می‌رود و شما به واسطه طراحی مناسب می‌توانید بازاریابی منحصر به فردی را داشته باشید.

مزایای طراحی ست اداری

شما به واسطه طراحی از مزیت‌هایی بهره‌مند خواهید شد که این مزیت‌ها بسیار قابل توجه هستند. فهرست زیر بخشی از مزیت‌هایی است که به واسطه طراحی شامل حال شما می‌شود.

 • برندسازی
 • افزایش اعتبار
 • ایجاد یکپارچگی
 • بازاریابی
 • افزایش وفاداری مشتریان

طراحی ست اداری شامل چه مواردی است؟

زمانی که صحبت از ست اداری می‌شود، موارد خاصی مدنظر است. در واقع زمانی که شما می‌خواهید طراحی ست اداری را به شرکتی سفارش دهید، موارد زیر در سفارش شما ثبت خواهد شد.

 • سربرگ شرکت
 • کاغذ یادداشت
 • پاکت نامه
 • فاکتور
 • کارت ویزیت
 • لوگو
 • چاپ فولدر
 • لیبل
 • پاکت cd

در طراحی ست اداری تمامی موارد فوق طراحی‌های مشابهی را به خود اختصاص می‌دهند که سبب می‌شود هویت شرکت شما برای همگان مشخص شود. در ادامه به بررسی تک تک موارد ذکر شده در فهرست بالا خواهیم پرداخت.

طراحی لوگو

لوگو در واقع نماد یک شرکت است که هویت آن شرکت در آینده با لوگو شناخته خواهد شد. در واقع لوگو و برند پس از مدتی ارزشمندتر از بسیاری از دارایی‌های شرکت خواهند شد. در طراحی لوگو موارد متعددی باید در نظر گرفته شود. طراحی لوگو بخشی از طراحی ست اداری است که در آن باید هویت شرکت به خوبی به تصویر کشیده شود. بهتر است که سادگی در کنار جذابیت در طراحی لوگو رعایت شود.

شما به واسطه طراحی لوگو به شرکت خود هویت بصری ارائه می‌کنید. شاید بسیاری از افراد پس از مدتی نام کامل شرکت شما را به خاطر نیاورند اما لوگو در ذهن بسیاری از افراد ماندگار خواهد بود.

طراحی سربرگ

سربرگ در واقع کاغذی است که دارای آرم و ویژگی‌های مورد نظر شما با توجه به کسب و کار است. در طراحی سربرگ اصول خاصی مورد توجه قرار می‌گیرد. به عنوان مثال اگر نخواهید قوانین سربرگ را عوض کنید، لوگو باید در سمت راست و در قسمت بالا قرار بگیرد. شرکت‌های طراحی، طراحی سربرگ را بر اساس اصول رایج انجام می‌دهند. رایج‌ترین اندازه‌ای که در طراحی سربرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد اندازه A4 و A5 است.

طراحی کاغذ یادداشت

طراحی کاغذ یادداشت به جهت امور تبلیغاتی یکی از مهم‌ترین مواردی است که در طراحی ست اداری در نظر گرفته می‌شود. شما به واسطه طراحی کاغذ یادداشت می‌توانید به صورت قدرتمندی برند و خدمات خود را تبلیغ کنید. اندازه‌های متفاوتی به جهت طراحی کاغذ یادداشت در نظر گرفته می‌شود اما رایج‌ترین اندازه، A4, A5,A6 است. البته شما می‌توانید کاغذ یادداشت را در هر اندازه‌ای چاپ کنید.

طراحی پاکت نامه

موارد ضروری برای طراحی پاکت نامه، آرم، اطلاعات تماس، شعار و غیره است. در ست اداری طراحی پاکت نامه بر اساس قالبی که برای سربرگ و غیره مورد استفاده قرار گرفته است انجام می‌شود. تا جای ممکن سعی کنید از طراحی پاکت نامه ساده در طراحی ست اداری استفاده کنید. پاکت نامه یکی از موارد ضروری به جهت افزایش اعتبار یک شرکت است.

طراحی فولدر

طراحی فولدر به عنوان یکی از موارد انتخابی در طراحی ست اداری در نظر گرفته می‌شود. فولدر به معنای پوشه است. فولدرها انواع متفاوتی دارند که بنا به درخواست شما طراحی می‌شوند. در واقع جیب‌های هر فولدر بر اساس سفارش می‌تواند دارای تفاوت باشد.

طراحی فاکتور

فاکتور یکی از ضروری‌ترین موارد طراحی ست اداری است که در آن باید قسمتی به جهت درج تاریخ، اقلام، امضا، نام فاکتورکننده، نام گیرنده فاکتور و غیره درج شود. اگر که شما از فاکتوری که هماهنگ با ست اداری شما نباشد استفاده کنید، تا حد زیادی حرفه‌ای بودن خود را زیر سوال برده‌اید.

موارد ضروری به جهت درج در ست اداری

موارد متفاوتی در طراحی قابل درج هستند که گاها بر اساس خواسته شما قابل تغییر است. اما به صورت کلی مواردی در طراحی ست اداری وجود دارد که به صورت ثابت درج می‌شوند. این موارد ضرورت‌های طراحی اداری هستند. مواردی که در ادامه مطرح کرده‌ایم، ضروری‌ترین موارد به جهت درج در طراحی ست اداری هستند.

۱. قسمتی برای درج لوگو: در تمامی بخش‌های ست اداری شما باید لوگو درج شود. در واقع شما به واسطه لوگو و طراحی ست اداری در کنار یکدیگر برندسازی را انجام می‌دهید. علاوه بر این حافظه تصویری مردم به صورت کلی بهتر از حافظه کلمات است.

۲. تاریخ تاسیس شرکت: این تاریخ به عنوان تاریخ تولد شرکت شما مطرح می‌شود. بسیاری از افراد تمایل به درج این تاریخ ندارند اما درج تاریخ یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید درج شود. البته اگر شرکت شما تازه تاسیس است، بهتر است که این قسمت در طراحی شما درج نشود.

۳. شعار شرکت: در طراحی باید بخشی به منظور گنجاندن شعار شرکت در نظر گرفته شود، تمامی کسب و کارهای حرفه ای شعار به خصوص خود را دارند، این شعار از جمله مواردی است که در ذهن بینندگان باقی می‌ماند.

۴. شماره‌های تماس و آدرس: یکی از پراهمیت‌ترین بخش‌ها در طراحی ست اداری به شمار می‌رود که حتما باید از نظر گرافیکی خوانایی داشته باشد.

۵. شماره پروانه یا مجوز: به واسطه درج این دو شما اعتبار خود را بیشتر خواهید کرد.

نکات طراحی ست اداری

طراحی ست اداری بسیار حساس و حائز اهمیت است. در طراحی نکات بسیاری باید در نظر گرفته شود تا در نهایت حرفه‌ای بودن شرکت شما را به تصویر بکشد. این موضوع که ست اداری شما شامل تمامی موارد فوق باشد به تنهایی کافی نیست. به همین جهت در این قسمت مهم‌‎ترین نکاتی که در طراحی اداری باید در نظر گرفته شود را مطرح کرده‌ایم.

سادگی در طراحی ست اداری

تا جای ممکن سعی کنید طرحی ساده را برای ست اداری خود انتخاب کنید. سادگی به معنای عدم جذابیت ست اداری نیست. جذابیت در بسیاری از مواقع می‌تواند در کنار سادگی به تصویر کشیده شود. سعی کنید تا جای ممکن از طراحی‌های یک رو استفاده کنید. هنگام سفارش طراحی ست اداری باید قالب‌بندی آسان و خوانا را انتخاب کنید. استفاده از عناصر گرافیکی به صورت بیش از حد سبب انحراف چشم از اصل ماجرا می‌شود. از فضای سفید در طراحی ست اداری خود بهره ببرید.

فونت مناسب

فونت‌های مشخصی به جهت طراحی ست اداری مورد استفاده قرار می‌گیرند اما گاهی اوقات فونت مورد نظر شما ممکن است با فونت استاندارد متفاوت باشد. در این صورت به این نکته توجه داشته باشید که فونت انتخابی به راحتی باید قابل خواندن باشد. از فونت‌های فانتزی پرهیز کنید.

اندازه مناسب و رنگ متناسب

برای طراحی اسناد اداری دست شما برای انتخاب رنگ‌های متنوع باز است. اما سعی کنید از استانداردهای طراحی ست اداری پیروی کنید تا پس از چاپ، ست اداری سبب دلزدگی شما نشود. مطمئن شوید که در طراحی ست اداری نکات مربوط به حاشیه‌ها، فاصله خطوط، اندازه صفحه و غیره رعایت شود. استفاده از اندازه نامناسب یا فاصله نامطلوب سبب می‌شود تا طراحی ست غیرحرفه‌ای به نظر برسد.

تا جای ممکن از رنگ‌های متنوع در طراحی ست اداری استفاده نکنید. اگر که در قسمتی از طراحی نیاز به تاکید است، از طراح بخواهید که از ویژگی برجسته‌سازی (Bold) استفاده کند.

قیمت طراحی ست اداری

عوامل متعددی در قیمت طراحی تاثیرگذار است. در ابتدا باید به این نکته اشاره کنیم که قیمت طراحی ست اداری را نمی‌توان در ابتدا بیان کرد اما به صورت عموم تمامی شرکت‌های طراحی، قیمت‌های پایه‌ای برای طراحی ست اداری دارا هستند که طراحی در این موارد بر اساس ویژگی‌هایی که در پلن پایه در نظر گرفته شده است، تعیین می‌شود. اما قیمت طراحی ست اداری با توجه به ویژگی‌ها و نوع ست اداری مدنظر شما پس از قرارداد تعیین می‌شود. در ادامه به بررسی برخی از عوامل تاثیرگذار در قیمت طراحی ست اداری خواهیم پرداخت.

· مواردی که ست اداری شامل آن می شود مانند طراحی لوگو، سربرگ، نامه و غیره است. هر اندازه که موارد بیشتر باشد به نسبت قیمت نیز بیشتر خواهد بود.

· دفعات اصلاح در طراحی از جمله موارد تاثیرگذار روی قیمت خواهد بود. غالبا ۲ تا ۴ مرتبه اصلاحات در طراحی رایگان به شمار می‌رود، اما هر اندازه که تعداد اصلاحات بیشتر شود، قیمت تمام شده ست اداری بیشتر خواهد بود.

· زمان تحویل: هر اندازه که زمان تحویل کوتاه‌تر و فوری‌تر باشد، قیمت تمام شده برای طراحی ست اداری بیشتر خواهد شد.

· تعداد طرح های ارسالی: در طراحی ست اداری معمولا برای شما چند طرح ارسال می‌شود که از بین طرح‌ها، طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید. البته طرح‌ها بر اساس خواسته شما، طراحی می‌شوند. هر اندازه که طرح‌های ارسالی بیشتر باشد، قیمت تمام شده برای شما بیشتر خواهد بود.

قیمت چاپ ست اداری

پس از آن که مراحل طراحی ست اداری به پایان برسد، نوبت چاپ ست اداری است. تعرفه چاپ ست اداری بر اساس عوامل متفاوتی تعیین می‌شود. هر اندازه که گرم کاغذ شما بالاتر باشد و چاپ با کیفیت‌تری را در نظر داشته باشید قیمت چاپ به مراتب بیشتر خواهد بود. فهرست زیر عوامل تاثیرگذار بر قیمت چاپ ست اداری است.

 • جنس کاغذ
 • گرماژ کاغذ
 • رنگ‌های مورد استفاده
 • تیراژ چاپ
 • فرم اختصاصی یا عمومی و غیره

قیمت نهایی چاپ طراحی ست اداری پس از آن که تیراژ، جنس و موارد دیگر ذکر شده در بالا تعیین گردید، به صورت قطعی بیان خواهد شد. تعرفه چاپ ست اداری از جمله تعرفه‌های ثابتی است که می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید، تنها مسئله‌ای که در قیمت چاپ ست اداری سبب تفاوت می‌شود، کیفیت چاپ است. هر اندازه که کیفیت چاپ بالاتر باشد، قیمت نیز بالاتر خواهد بود.

طراحی ست اداری از جمله ملزومات یک شرکت یا کسب و کار است که در شروع کسب و کار انجام شده و در سال‌های آتی کسب و کار به روز می‌شود. بهترین کار برای نشان دادن پیشرفت شما ایجاد تغییرات منحصر به فرد سالانه در طراحی ست اداری است. توجه داشته باشید که هر اندازه طراحی اداری شما حرفه‌ای‌تر باشد، کسب و کار شما حرفه‌ای‌تر نمایش داده می‌شود.

در واقع ست اداری نمادی از کسب و کار شما به شمار می‌رود و به همین جهت باید نهایت سلیقه و دقت را در طراحی و چاپ آن به خرج دهید.

 

طراحان پارسه با کادری مجرب آماده است تا طراحی ست اداری شرکت‌ شما را انجام دهد.

برای تماس با کارشناسان ما با شماره تلفن ۸۸۹۵۰۱۳۰ تماس بگیرید.