طراحی بسته بندی

طراحی بسته ‌بندی؛ موثر در افزایش فروش


طراحی بسته ‌بندی نقش تعیین‌کننده در جلب توجه مشتری دارد، درتصمیم گیری او برای خرید تاثیرگذاشته و او را تشویق به خرید محصول می‌کند. بدین‌ترتیب طراحی بسته‌ بندی جذاب و تاثیر‌گذار به‌تنهایی می‌تواند نقش فروشنده را برای یک محصول ایفا کند.

نکته مهم در طراحی بسته بندی این است که چگونه بتوانیم بر برداشت مشتری از یک محصول و تصمیم او برای خرید تاثیر بگذاریم؟

رعایت ملزومات قانونی، توجه به حفظ محیط زیست، مسئله جذب مصرف کنندگان و ارائه اطلاعات به مشتریان از جمله مسائل مهم و کلی است که در طراحی بسته‌ بندی باید به آن‌ها توجه کرد.

تحقیقات نشان داده است که به کمک انتخاب و استفاده ازعناصر طراحی بسته‌ بندی متفاوت می‌توان تصور مشتری از محصول و موقعیت آن در بازار رقابتی را تحت‌تاثیر قرار داد.

 

  

عناصر یک طراحی بسته ‌بندی منحصر به فرد: 

رنگ: رنگ همیشه یکی از عوامل موثر در تبلیغات بوده‌است، رنگ می‌تواند ابزار شناسایی برندی خاص باشد و تمایز بصری ایجاد کند. 

متن و تصویر: عامل مهم دیگر در طراحی بسته‌ بندی خوانایی متن و برداشت صحیح از آن است.عکاسی و تصاویر نیز در طراحی بسته‌ بندی ، ابزار مهم و قدرتمندی برای شناسایی تفاوت محصول به شمار می‌آید و عملکرد تبلیغاتی دارد.  

شکل وفرم: فرم و یا ظاهر بیرونی یک محصول وسیله‌ای است برای برقراری ارتباط با مصرف کننده، بنابراین چگونگی طراحی بسته بندی و فرم نهایی یک محصول، تصور اولیه راجع به آن محصول و قضاوت در مورد دیگر ویژگی هایش را شکل می دهد. 

مواد: مواد تشکیل‌دهنده نیز بر کیفیت تصویری که در ذهن مخاطب از محصول ایجاد می‌شود تاثیر‌گذار است. 

اندازه: اندازه بسته، شکل و طول در قضاوت و تصمیم گیری مشتری تاثیر می‌گذارد . 

گرافیک: از دیگر مواردی که در طراحی بسته بندی باید به آن توجه کرد گرافیک است.گرافیک شامل : صفحه آرایی، ترکیب رنگ، چاپ، عکاسی و... می شود که حرفه‌ای بودن آن موفقیت ما درتبلیغات تجاری، بازاریابی و ذهنیت مصرف کننده را به همراه دارد.دیگر عناصر مهم در طراحی بسته بندی عبارتند از: نام برند، ترکیب رنگ، فونت، اطلاعات بصری، چاپ، لیبل یا برچسب،... 

بنابراین طراحی بسته بندی نقش اساسی در افزایش ارزش یک برند و محصول، تاثیر در تصمیم‌گیری مصرف‌کننده برای خرید، وایجاد تصویری مثبت در ذهن او دارد. 

 

اگر به دنبال طراحی بسته بندی خاص و حرفه‌ای هستید می‌توانید با گروه تبلیغاتی طراحان پارسه همراه شوید.

برای تماس با کارشناسان ما با شماره تلفن ۸۸۹۵۰۱۳۰ تماس بگیرید.