چگونه از محصولات عکس‌های جذاب‌تری بگیریم؟

چگونه از محصولات عکس‌های جذاب‌تری بگیریم؟

برای فروش بیشتر محصولات به صورت آنلاین لازم است، از محصولات عکس‌های صنعتی با کیفیت و خلاقانه‌ای گرفته شود. در واقع کیفیت عکس‌های صنعتی محصولات، یکی از فاکتورهای مهم و موثر در فروش و ماندگاری در ذهن مشتری است. با توجه به اینکه امروزه خرید اینترنتی نسبت به قبل بیشتر شده است، اهمیت عکاسی صنعتی از محصولات نیز به همان میزان افزایش یافته است.

دقت داشته باشید، برای آن که بتوانید فروش محصولات خود را بیشتر کنید و در ذهن مخاطب حک شوید، باید با استفاده از عکاسی صنعتی، عکس‌های تبیلغاتی جذاب و منحصر به فردی بگیرید.


 

۱- دوربین مناسب

دوربین مناسب یکی از مهم‌ترین تجهیزات عکاسی صنعتی است. بنابراین اگر تنها از عکس محصولات می‌خواهید در صفحات وب‌سایت خود استفاده نمایید، می‌توانید برای عکاسی صنعتی از دوربین‌های میان رده SLR استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید از عکس‌ها در کاتالوگ، بیلبورد و پوسترها استفاده کنید نیاز به دوربین حرفه‌ای‌تری دارید. دوربین‌های canon d5 و Nikon d810، برای عکاسی صنعتی مناسب‌ترین گزینه هستند.

بنابراین دقت داشته باشید، قبل از شروع کار حتما با مشتری خود در مورد کیفیت عکس‌ها و استفاده آن‌ها صحبت نمایید تا بتوانید مناسب‌ترین دوربین را برای عکاسی صنعتی محصول انتخاب کنید.

۲- لنز مناسب

پس از انتخاب نوع دوربین برای عکاسی صنعتی لازم است، مناسب‌ترین لنز را با توجه به سایز محصول انتخاب نمایید. اکثر اوقات در عکاسی صنعتی، از ۲ الی ۳ لنز برای عکاسی از محصولات استفاده می‌شود. به عنوان مثال برای عکاسی محصولات کوچکی همچون جواهرات، با استفاده از یک لنز ماکرو می‌توانید بهترین عکس‌ها را بگیرید. اما برای عکاسی از محصولات بزرگ‌تر باید از لنز‌های ۲۴-۷۰ استفاده نمایید تا بتوانید پرسپکتیو درستی را از محصول بدست آورید.

توصیه می‌کنیم برای عکاسی صنعتی از محصولات کافیست از دو لنز ۲۴-۷۰ و ۲۰۰-۷۰ استفاده نمایید. زیرا می‌توان عکاسی محصولات مختلف کوچک و بزرگ را با این دو انجام داد.

۳- سه پایه

پس از انتخاب لنز دوربین اکنون باید به دنبال یک پایه برای عکاسی انتخاب نمایید. سه پایه از مهم‌ترین ابزارهای کاربردی برای عکاسی صنعتی از محصولات است. با استفاده از سه پایه و یا پایه‌های استودیویی می‌توانید در زمان عکاسی، از لرزش دست جلوگیری نمایید. همچنین برخی اوقات می‌خواهید از محصول از زوایای مختلفی عکاسی کنید، با استفاده از سه پایه می‌توانید فاصله و ارتفاع یکسانی از محصول را داشته باشید. لازم است بیان شود در زمان انتخاب و تهیه سه پایه از محکم بودن آن اطمینان حاصل نمایید.

۴-پس زمینه

پس زمینه در عکاسی صنعتی محصولات یکی از مهم‌ترین مواردی است که عکاسان صنعتی باید به آن توجه زیادی داشته باشند. جالب است بدانید، پس زمینه عکاسی صنعتی محصولات، اغلب سفید رنگ انتخاب می‌شود، زیرا عکاسی صنعتی محصولات بیشتر به منظور استفاده در وب‌سایت‌ها انجام می‌شود. اما باید پس زمینه را با توجه به رنگ و جنس محصول انتخاب نمایید تا بتوانید عکس‌های جذاب‌تری تهیه کنید.

همچنین لازم است قبل از شروع عکاسی در مورد انتخاب رنگ پس زمینه برای عکاسی محصول با مشتری یا کارفرما خود مشورت نمایید و توضیحات لازم را در اختیارش قرار دهید. بهتر است بدانید، اگر می‌خواهید رفلکسی از محصول در پس زمینه داشته باشید، لازم است از پس زمینه‌های براق استفاده نمایید، بدین صورت می‌توانید فضای عکاسی را جذاب‌تر نمایید.

۵- نور پردازی

اگر شما تمامی موارد بالا را به درستی انتخاب نمایید، اما نورپردازی مناسب نداشته باشید، انتخاب‌های بی‌فایده انجام داده‌اید. درواقع در زمان عکاسی نور یکی از مهم‌ترین عواملی است که باید به آن توجه شود. اما متاسفانه عکاسان توجه زیادی به این مساله ندارند. همچنین در زمان نورپردازی توجه به جنس، رنگ و سایز محصولات لازم و ضروری است.

۶- تمیز نمودن محصول

تمیز نمودن محصول به معنای پاک کردن گرد و غبار، اثر انگشت و ضایعاتی که در زمان حمل و نقل و تولید محصول ایجاد می‌شود، است. با انجام این کار، نیاز به ادیت کمتری برای عکس نیاز است.

۷- سیستم تترینگ

سیستم تترینگ یعنی با استفاده از وصل نمودن دوربین به لپ تاپ با استفاده از کابل و نرم‌افزار مخصوص، می‌توان کادر مناسب را قبل از گرفتن عکس از محصول مشاهده نمود. همچنین می‌توان معایبی که در موقعیت محصول، نورپردازی و .... وجود دارد را قبل از ثبت عکس رفع نمود. بنابراین توصیه می‌کنیم حتما از این سیستم تترینگ استفاده نمایید تا عکاسی حرفه‌ای تری داشته باشید.

۸- رفلکتور و گوبو

با استفاده از رفلکتور و گوبو یکی از مناسب‌ترین ابزارهایی است که برای بازتاب نور در زمان عکاسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. رفلکتورها دارای دو رنگ هستند: طلایی و نقره‌ای.

رفلکتور نقره‌ای نور را با شدت زیادی بازتاب می‌کند و رفلکتور طلایی، بازتاب نور با دمای گرم را انجام می‌دهد.

یکی دیگر از مهم‌ترین ابزار در عکاسی، گوبو است. با استفاده از این ابزار می‌توان به نور مسیر مناسب داد و در بخش‌هایی از محصول که لازم است، نوردهی را تنظیم کنید.

بنابراین عکاسی صنعتی محصولات شاید در نگاه اول کار ساده‌ای به نظر برسد، اما نکته‌های بسیار حساسی دارد که با رعایت نکردن آن‌ها نمی‌توان عکس جذابی ثبت نمایید. تمرین و رعایت این نکات کمک می‌کند تا سطح کیفیت عکاسی بیشتر شود.